معابد پاتایا

در پاتایا معبد های تایلند از شور و احترام خاصی برخوردارند. بسیاری از اهالی برای دریافت آرامش به معابد پناه می برند و از سکوت آن جا بیشترین بهره ها را می گیرند چرا که اعتقاد به خدایان در وجود آن ها ریشه دوانیده است.اگر بخواهید به تایلند و به شهر معروفش یعنی پاتایا سفر کنید باید انتظار داشته باشید تا از جاذبه های تاریخی آن جا، بیش از هر جای دیگری دیدن کنید. همانطور که می دانید تایلند را کشور هزار معبد می نامند اما معبد وانسانگ وارارام که در پاتایا واقع است لطف دیگری دارد و توریست ها پیش از دیدار هر معبدی آن را مورد بازدید قرار می دهند.

معبد وانسانگ وارارام از نظر طراحی و ساختار دارای ویژگی های منحصر به فردی است برای نمونه اگر به ساختمان آن دقت کنید متوجه می شوید که از معماری مدرن در طراحی آن استفاده کرده اند. این معماری تلفیقی از معماری ژاپن، چین، هند، سوئیس و … است. بیشتر اهالی پاتایا و حتی برخی از توریست ها از این مرکز برای مدیتیشن استفاده می کنند چرا که اعتقاد دارند آرامش خدایگان به آرامش آنان می انجامد!هر چند این معبد در پاتایا دایر است اما یک موزه ی معروف چینی به نام Wihan Sian در محل دایر است که توریست ها در آن از اشیای با ارزش و دیدنی که از کشور چین وارد شده است دیدن می کنند.محل قرار گیری معبد از نظر موقعیت جغرافیایی نیز مناسب حال توریست هاست چرا که در سه کیلومتری آن باغ استوایی نانگ نوچ قرار دارد که بسیار زیباست. از طرفی نزدیک به کوه بوداست که برای مردم پاتایا و توریست ها بسیار ارزشمند است

آدرس این محل را باید در ۱۲ کیلومتری جنوب پاتایا بجویید. خانم ها باید توجه داشته باشند که برای دیدار از معبد باید پوشیده باشند بدین معنی که شانه ها و پاها توسط دامن و یا شلوار بلند پوشیده باشد تا نسبت به معبد احترام قائل باشند.

 

03Wat-Yansangwararam-2