آخرین خبرها
مجموعه کاخ پادشاهی

مجموعه کاخ پادشاهی

کاخ پادشاهی

کاخ پادشاهی بانکوک در شهر بانکوک که به معنی شهر فرشته هاست در سال1782به دستور شاه رامای اول به عنوان پایتخت بنا شده و اکنون به کلان شهری بزرگ تبدیل شده که کاخ پادشاهی بانکوک از زیباترین جاذبه گردشگری این شهر در ساحل غربی رودخانه بانکوک کاخ پادشاهی به همراه معبد بودای زمردین داخل دیواری 1900 متری بنا شده است که ساختمانهای متعدی در این محوطه بنا شده اند . این کاخ سلطنتی همه روزه گردشگران سفر تایلند را پذیراست واین کاخ از اواخر قرن 18 تا اواسط قرن 20 محل سکونت پادشان بوده و به مرور زمان مساحنش از 510 کیلومتر به 600 کیلومتر رسیده است.

بودای زمردین بانکوک

این بودای نشسته مقدس ترین بودای تایلند است که در کاخ پادشاهی بانکوک به رنگ یشمی و با لباس زرین پوشانده شده است .این بودا سه لباس زرین دارد که در فصول مختلف طی مراسم خاصی این لباس ها عوض شده و دوتای دیگر در مجموعه کاخ پادشاهی بانکوک به معرض نمایش گذاشته میشوند. این کاخ پادشاهی بانکوک در واقع مجموعه ای از ساختمان های مختلف است که از اواخر قرن ۱۸ تا نیمه های قرن ۲۰ محل سکونت تمامی پادشاهان تایلند بوده اند.ساخت کاخ پادشاهی بانکوک با چوب در سال ۱۷۸۲ آغاز شد و در دوران تاجگذاری رامای اول به پایان رسید. این پادشاه در طول سلطنت خود آن را تبدیل به امارتی مستحکم تر کرد. نقشه اولیه این کاخ از دوره آیوتایا Ayutthaya گرفته شده، ابتدا مساحت آن حدود ۵۱۰ کیلومترمربع بوده و در زمان سلطنت رامای دوم به اندازه کنونی خود یعنی ۶۰۰ کیلومترمربع رسیده است. ساختمان های متعدد کاخ پادشاهی بانکوک در دوران رامای اول ساخته شده اما پادشاهان بعدی بخش هایی ازآن را تغییر داده، نوسازی کرده یا به منظور ساخت بناهای جدیدتر، تخریب کرده اند. این کاخ در ساحل غربی رودخانه بانکوک واقع شده آن سوی دیوار هم کانالی قرار دارد که در گذشته به منظور حفاظت از کاخ در برابر دشمنان ساخته شده و منطقه اطراف کاخ را به صورت جزیره در آورده است. ورودیه : 350 بات (10.71 دلار) – (شامل ورود به معبد بودا زمرد و قسمت مرکزی کاخ )
ساعت بازدید : هر روز از ساعت 8:30 صبح تا 3:30 بعد از ظهر
توجه : به دلیل اینکه معبد بودا زمرد در کاخ پادشاهی بانکوک ، یک مکان مقدس است ، سخت گیریهایی در پوشیدن لباس انجام می شود . که در صورت هر گونه مشکل پوشش لباس در همان کاخ پادشاهی بانکوک پوشش های مناسب را در اختیار بازدید کنندگان قرار می دهند.