آخرین خبرها
فرودگاه بانکوک

فرودگاه بانکوک

فرودگاه بانكوك تايلند

Suvarnabhumi International Airport

توضيحاتي درباره اين فرودگاه : فرودگاه بانكوك تايلند كه به فرودگاه بين‌المللي سووارنابومي بانكوك نيز معروف است يكي از فرودگاه هاي تايلند است كه ويژه مسافربري همگاني با كد ياتا BKK است كه يك باند فرود آسفالت دارد و طول باند آن ۴۹۰۰ متر است. فرودگاه بانكوك در بانكوك پايتخت تايلند قرار دارد و در ارتفاع ۲ متري از سطح دريا واقع شده است.فرودگاه قديمي بانكوك مدون انگ بود كه فرودگاه جديد در سال 2006 جايگزين آن شد.فرودگاه جديد بانكوك در جنوب شرقي بانكوك قرار دارد.فرودگاه قديمي نيز كه اكنون تنها براي پروازهاي داخلي و استفاده خانواده سلطنتي به كار مي رود .فرودگاه دون مانگ بانكوك يكي از قديمي ترين فرودگاه هاي بين المللي در جهان است و د ر 20 كيلومتري شمال شهر بانكوك قرار دارد.

اطلاعات پرواز فرودگاه بانكوك تايلند :

از مسيرهاي پروازي اين فرودگاه ميتوان به  آمستردام، باتمان، بروكسل، بورسا، كپنهاگ، دالامان، دياربكر، دوسلدورف، الازيغ، ارزينجان، ارجان ،قبرس، ارزروم، فرانكفورت، غازي آنتپ، حاتاي، استانبول ، ازمير، قهرمان ماراش، قارص، مالاتيا، ماردين، مسكو-دومودِدوو، موش، سامسون، شانلي اورفا، استكهلم-آرلاند، تهران،مشهد، ترابوزان، وين، قندهار، كابل،آمستردام، ماستريخت، لندن-استانست،برلين-تگل، دورتموند، هامبورگ، هانوفر،كلن/بن، اشتوتگارت،توكيو و چندين شهر ديگراشاره كرد.

ايرلاين هاي فعال در اين فرودگاه

ايرلاين هاي فعال اين فرودگاه شامل كايو اير ، چين اير،اير فرانس،ايرفلوت، اينديا اير،ماكائو اير، ماداگاسكار اير،بانكوك ايرويز،ايرلاين بيمن بنگلادش، بيزينس اير،بريتيش اير،ديتا ايرلاينز،ايرلاين امارات ،ايرلاين الاتحاد، خليج اير،هپي اير،جت اير وي ،جت استار اير ويز، ايرلاين كي ال ام، ايرلاين فيليپين،ماهان اير، ايرلاين لوفتهانزا،ايرلاين مالزي،عمان اير،ايرلاين تايي،تايي اسمايل ايرلاين،ايرلاين قطر،تركيش ايرلاين و چندين ايرلاين ديگر ميشود.

ورود به فرودگاه

پيش از فرود هواپيما در فرودگاه بانكوك، فرمي در اختيار شما قرار مي گيرد كه بايد آن را دقيق و بدون خط خوردگي پر كنيد. اين فرم Arrival/Departure Card نام دارد كه آن را بعد از خروج از هواپيما به همراه گذرنامه خود به مامور بازرسي گذرنامه در قسمت Immigration تحويل مي دهيد. پس از بازرسي گذرنامه، يك قسمت از اين فرم را به گذرنامه شما ضميمه كرده و قسمت ديگر آن را در Immigration نگه مي دارند ( بايد در نگهداري قسمت ضميمه شده به گذرنامه دقت كنيد زيرا زمان بازگشت، اين كارت را دوباره از گذرنامه شما جدا مي كنند ). سپس به تابلو بزرگي كه نام خطوط هوايي در آن نوشته شده، مراجعه كرده و با پيدا كردن نام پرواز خود، شماره محل Baggage Reclaim مرتبط را در آن پيدا كنيد. پس از دريافت بار به سمت خروجي B حركت مي كنيد و با توجه به تابلوهاي راهنما و بليط بايد عمل مي كنيد.

 خروج از فرودگاه

مسافران پس از پايان اقامت در تايلند، به فرودگاه بين المللي بانكوك ترانسفر مي شوند كه بايد به هنگام ورود به فرودگاه به كانترهاي مربوط به پرواز خود مراجعه كرده و با تحويل بليت و بار خود، كارت پرواز را دريافت كنند. سپس به بخش بازرسي گذرنامه مراجعه كرده و پس از اتمام آن به سالن ترانزيت و گيت Gate مشخص شده بر روي كارت پرواز بروند.

اطلاعات فرودگاه بانكوك :

كد فرودگاه بانكوك : IATA: BKK – ICAO: VTBS

نوع فرودگاه : عمومي

تعداد باند ها : 2 باند

موقعيت فرودگاه : بانكوك – تايلند

ارتفاع از سطح دريا : 2 متر