ویزای عمان

ویزای توریستی عمان

 

نوع ویزازمان لازم جهت اخذ ویزامدارک لازم جهت اخذ ویزاهزینه اخذ ویزا
یک ماهه ( عادی )7 روز کاریاسکن پاسپورت با حداقل 7 ماه اعتبار + 1 قطعه عکس550.000 تومان
یک ماهه (فوری)2 روز کاریاسکن پاسپورت با حداقل 7 ماه اعتبار + 1 قطعه عکس700.000 تومان
ویزای گروهی (10 نفر به بالا)7 روز کاریاسکن پاسپورت با حداقل 7 ماه اعتبار + 1 قطعه عکس500.000 تومان

 

نام

کشور عمان در طول زمان به صورت های مختلفی نام‌ گذاری شده‌است. اما پر استفاده ترین نام‌ها مجان بوده‌است، این نام ارتباط مستقیمی به صنعت کشتی سازی و معادن مس “نحاس” در زبان سومریان داشته‌است. به همین دلیل مدتی نام عمان “مزون” بوده‌است که اشاره به وجود تعداد زیادی از چشمه‌های آب شیرین در این مناطق دارد . و نیز نام “عمان” نام محلی بسیار کهن در یمن می باشد و از آنجا قبیله های عربی مهاجرت نموده‌اند به عمان فعلی رسیده اند .

 

زبان رسمی و غیر رسمی  عمان

در کشور عمان عربی زبان رسمی است و زبان انگلیسی هم به عنوان زبان دوم مردم شناخته شده است.

 

واحد پولی در عمان

واحد پول این کشور  ریال عمان است . در اکثر فروشگاه های عمان دستگاه ای تی ام و مانی اکس چنج موجود است.

 

غذا در عمان

بیشتر غذاهای عمانی عربی ، لبنانی ، ترکی و هندی می باشد ولی عمانی ها بر این باور هستند که غذاهای محلی آنها با غذاهای عربی متفاوت است و با غذاهایی که از گذشته در سراسر شبه جزیره درست می شده فرق می کند.

غالبا غذاهای عمانی دریایی هستند مانند ماهی و انواع میگو و خرچنگ

شیرینی عمانی و حلوای محلی عمانی که به صورت داغ و نیمه جامد و همراه با مقداری عسل خورده می شود هم بسیار مشهور است.

خرمای عمان نیز در جهان مشهور است و در بسیاری از کشورها قابل دسترس می باشد.

رستوران های زنجیره ای آمریکایی مانند کی اف سی ، مکدولاند و برگر کینگ نیز در شهرهای بزرگ مانند مسقط و سلاله یافت می شود .

خبز عمانی (نوعی نان عمانی) که در بیرون از عمان به راحتی یافت نمی شود یک نان ملی عمان است که از گرد ، نمک و آب تهیه می شود و در آتش بر روی صفحات فلزی بزرگ پخته می شود و با انواع غذاهای عمانی مثل شیر داغ و چای برای صبحانه سرو می شود ، در ضمن قیمت این نوع نان زیاد است.

 

نماد ها و سوغات عمان

نشان ملی عمان خنجر قلاف شده است و آن را “خنجر” خطاب می کنند این خنجر ها در انواع مختلف و قیمت های متنوع در فروشگاه ها موجود می باشد که حداقل در هر فروشگاه چندین مدل از آنها وجود دارد و معمولا ساخت هند یا پاکستان هستند که به سفارش عمان ساخته می شوند.

وسیله ی دیگری که باید به آن اشاره کنیم یک نماد قبیله ایی است که آن چوب دستی راه رفتن است که به آن “ارصا” می گویند و از نی ساخته شده و در آن یک شمشیر جا سازی شده است ، هنوز هم شمشیر در بعضی از کشورها به عنوان نمادی از قدرت قبلیه ایی است.

نقره عمانی هم یکی دیگر از سوغاتی های مشهور کشور عمان می باشد که از آب نقره ساخته می شود .

اکثر جواهرات عمانی بر روی آن عمان حک می شود که نشان دهنده اعتبار آن محصول است .

کلاه های اختصاصی مردان عمانی نیز از دیگر سوغاتی های عمان است که با نام کوما شناخته می شوند و در بازارهای مختلف به فروش می رسد خصوصا بازار ماتراه در مسقط

در ماه رمضان ساعات کاری مراکز تجاری متفاوت است و غالبا هنگام ظهر مغازه ها بسته می شوند و بعد از افطار هم مشخص نیست که باز باشند یا نه بنابرین ماه رمضان در عمان برای خرید مناسب نیست .

 

نوشیدنی در عمان

بطری های آب معدنی به راحتی در فروشگاه ها در دسترس است و بیشتر عمانی ها هم از همین بطری های آب معدنی استفاده می کنند.

نوشیدنی های الکلی هم در رستوران های خاص ، هتل های بزرگ و معمولا بسیار گران قیمت موجود است. نوشیدنی های الکلی فقط برای توریست ها مجاز است و برای تمام شهروندان عمانی غیر قانونی است.

توریست های غیر مسلمان جایز به خوردن الکل هستند و خوردن تمام توریست ها خصوصا در ماه رمضان در اماکن عمومی جرم است.

 

استراحت در عمان

عمان هتل های خوب و لوکس بسیاری دارد همچنین هتل های کلبه ایی در بیابان که از درخت خرما ساخته شده اند از دیگر جاذبه های عمان است.

عمان در سالهای اخیر تلاش فراوانی کرده با ایجاد هتل های ۵ ستاره و هتل هایی با قیمت های مناسب در مسقط و سایر شهرها به جذب توریست بپردازد.

 

نکات ایمنی در عمان

– رانندگی در عمان بسیار خطر ناک است و باید توجه کنید که حوادث رانندگی غیر منتظره است

عمان دومین رتبه را در تصادف های منجر به مرگ در تمام جهان دارد.

– رانندگی خصوصا در شب بسیار خطرناک است و حتی اگر چراغ های جلوی شما هم روشن باشد قماری است که بسیاری در آن شکست خورده اند رانندگان بسیار با سرعت حرکت می کنند.

– هر لحظه احتمال دارد شتری وارد جاده شود و وقتی نزدیک اتومبیل باشد باعث تصادف می شود و حتی ممکن است هم راننده و هم شتر کشته شوند.

– شماره اضطراری ۱۱۲ از تلفن های همراه خود را فراموش نکنید این شماره در هر کشوری حتی بدون اعتبار ملی گوشی شما و یا حتی با گوشی قفل شما را به نزدیک ترین مرکز امدادی وصل می کند.

 

 

Print Friendly, PDF & Email